Opisy materiałów

Witaj na podstronie poświęconej opisom okładzin i profili wykonywanych na wymiar przez firmę Plastmaker i jej partnerów

Produkty dekoracyjne powlekane typu DekorFront dostępne w naszej otwartej ofercie internetowej firmy Plastmaker, to produkty do zastosowań wewnętrznych rewizyjnych. Zamawiając profile lub okładziny surowe należy liczyć się z tym, że nie są one zagruntowane tłem pełnokryjącym. Profile i okładziny surowe mogą mieć różne odcienie i przebarwienia technologiczne, tak struktur dekoracyjnych jak i samych rdzeni czy tła z którym powłoki są związane. Ewentualne przebarwienia powierzchni struktur, oraz rdzeni , lub widoczne łączenia rdzeni profili i okładzin lub ciągłości wzoru wynikają z procesów technologicznych i nie są ich wadą. W przypadku zamawiania profili i okładzin barwionych zaleca się złożenie kompletnego zamówienia potrzeb za jednym razem. Ewentualne późniejsze domówienia mogą różnić się od wcześniej zamawianych gdyż są one każdorazowo malowane ręcznie!!! Środki do samodzielnego malowania i gruntowania dostępne są w naszym sklepie.

Błąd technologiczny wymiarów okładziny dekorFront: szerokość 2mm, długość 10 mm.

Błąd technologiczny wymiarów belek dekoracyjnych dekor front styropianowych może wynieść : szerokość ok. 5%, wysokość ok. 5 %. Długość wykonanych profili styropianowych powlekanych może być nieznacznie dłuższa niż zamawiana, co nie jest wadą produktu. Tolerancja błędu technologicznego krzywizny na długości profili może wynieść ok. 2%. Wykonujemy przede wszystkim imitacje drewna, imitacje cegły, kamienia i marmuru, trawertynu i betonu architektonicznego. Firma Plastmaker nie wykonuje montaży i instalacji sprzedawanych materiałów jak i nie odpowiada za prace instalacyjne wykonane przez osoby trzecie.

Poza profilami podstawowymi dostępnymi w naszej otwartej ofercie www,plastmaker.pl wykonujemy także profile specjalne przewidziane do trwałej instalacji w obiektach budowlanych. Zamówienie profili specjalnych przewidzianych do jednostkowego zastosowania w obiekcie budowlanym składane jest za pomocą indywidulanej dokumentacji technicznej sporządzonej przez projektanta obiektu lub z nim uzgodnionej. Dokumentacja ta powinna zawierać:

opis rozwiązania konstrukcyjnego, charakterystykę materiałową i informację dotyczącą projektowanych właściwości użytkowych wyrobu budowlanego oraz określać warunki jego zastosowania w danym obiekcie budowlanym, a także, w miarę potrzeb, instrukcję obsługi i eksploatacji.

W naszej internetowej ofercie zdecydowana większość oferowanych produktów dotyczy realizacji na indywidualne potrzeby zamawiającego. W naszej ofercie nie posiadamy produktów gotowych!!! Dotyczy to w szczególności indywidualnego doboru wzoru, koloru, formatu, przekrojów i długości względem indywidualnych potrzeb Zamawiającego. Nawet zestawy próbek są przygotowywane pod konkretne potrzeby i wskazania osoby zamawiającej wykonanie elementów dekoracyjnych.

Ważne – Kolorystyka profili imitujących drewno w postaci sufitowych belek rustykalnych w ofercie witryny www.plastmaker.pl może być inna niż niektóre inne oferty internetowej sprzedaży grupy Plastmaker lub też innych oferentów imitacji drewna, nazw kolorów, farb, bejc, lakierobejc, itp. i oferty te należy traktować jako inne i niepowiązane.

W naszej galerii wzorów i kolorów imitacji drewna znajdują się jedynie orientacyjne kolory jaki osiągamy na naszych produktach. Zachęcamy do zamawiania zestawów próbek przed zamówieniem profili, aby na żywo przekonać się o walorach naszych produktów.

Producent rustykalnych maskownic imitujących drewno dekor front wykonanych z blachy powlekanej lub styropianu powlekanego belek sufitowych w postaci drewnopodobnych maskownic rewizyjnych dostępnych na tej witrynie internetowej nie wykonuje montaży i instalacji sprzedawanych materiałów jak i nie odpowiada za prace instalacyjne wykonane przez osoby trzecie. Montaż powinien być wykonany przez instalatora w sposób gwarantujący bezpieczeństwo instalacji. Zważywszy na szereg kombinacji wysokości boków, podstaw, kształtów zamawianych profili i zastosowanych materiałów – zaleca się każdorazowe indywidualne podejście do sposobu, techniki montażu rewizyjnego i skonsultowanie go z ich instalatorem.

Profile podstawowe i okładziny dekoracyjne typu DekorFront wykonywane na wymiar to innymi słowy materiały dekoracyjne przeznaczone do zastosowań jako maskownice w wewnętrznych instalacjach rewizyjnych, lub oklejania frontów mebli. Służą też do tworzenia dekoracji filmowych, teatralnych, stoisk targowych, wystaw itp. Powłoka dekoracyjna w tej grupie profili ma najczęściej grubość od 0 mm w dolinie wzoru do około1,5 -3 mm na wyżynie wzoru. W profilach podstawowych rdzeń tych profili wykonany jest z siatki włókna szklanego, plecionki włókna szklanego, metalu lub z styropianu o jednostce granulacji EPS 200 lub EPS 100 najczęściej o grubości około 2,5 cm,2 cm. 1,5 cm lub 1 cm np. marki Knauf, Arbet lub innego producenta jakiego może zażyczyć sobie klient. Na rdzeniu profili znajduje się przestrzenna struktura wzoru imitacji drewna lub inne struktury jakich oczkuje klient. Wykonujemy i osiągamy aplikacje naszych wzorów także na innych materiałach typu XPS ( styrodur) np. marki Basf oraz Ursa a także na rdzeniach typu: MGO, OSB, MDF, ALU, OCYNK, KG oraz szeregu innych. Malując surowe profile należy stosować się do instrukcji na opakowaniach środków do malowania. Grubość powłoki dekoracyknej nie jest doliczana do zewnętrznych wymiarów rdzeni zamawianych profili. W zależności od wybranego wzoru np imitacji drewna czy też imitacji cegły powłoki te mogą mieć różną grubość. Uwaga – W przypadku zamawiania profili i okładzin barwionych zaleca się złożenie kompletnego zamówienia potrzeb za jednym razem. Ewentualne późniejsze domówienia mogą różnić się od wcześniej zamawianych gdyż są one każdorazowo malowane ręcznie!!! Firma Palstmaker nie wykonuje montaży i instalacji sprzedawanych materiałów jak i nie odpowiada za prace wykonane przez osoby trzecie.

Produkt DekorFront

Imitacja deski, belki, lub innego kształtu  w postaci cienkopowłokowej lub grubopowlokowej okładziny dekoracyjnej do zastosowań wewnętrznych rewizyjnych wykonana na:

– rdzeniu z włókna szklanego

– zbrojona siatką budowlaną

– rdzeniu stalowym lub styropianowym

 Powłoka zewnętrzna wykonana z akrylowej masy plastycznej  z dodatkiem wypełniaczy. Wzór rustic – dobrze prezentuje się z większych odległości np. po instalacji na suficie znajdującym się na wysokości 2,5m. Wzory Retro, Old i Medium prezentują się zarówno dobrze tak z bliska jak i z daleka.

Przeznaczenie

– do dekoracyjnego wykończenia frontów meblarskich z użyciem dyspersyjnych klejów akrylowych PLASTERFIX.

–  do tworzenia maskownic rewizyjnych wielokształtnych w tym także w połączeniu z OSB, MDF,KG, EPS itp. oklejania, płyt drewnopodobnych, przenośnych stoisk targowych, parawanów.

 Przebarwienia technologiczne okładzin surowych nie są jej wadą. Przeciętna grubość powłoki od 0  mm w dolinie do  ok. 3 mm na wyżynie wzoru. W zależności od wzoru i rodzaju imitacji grubość powłoki może być inna .  

Proponowane są różne formaty produktów typu DEKOR FRONT w zależności od wzoru i wykroju.  Uwaga – W przypadku zamawiania profili  i okładzin barwionych zaleca się złożenie kompletnego zamówienia potrzeb za jednym razem. Ewentualne późniejsze domówienia mogą różnić się od wcześniej zamawianych gdyż są one każdorazowo malowane ręcznie!!!

Plastmaker

Wykończenie i instalacja elastycznej imitacji deski

— Klejowa instalacja elastycznej imitacji deski dekoracyjnej lub elastycznej imitacji cegły za pomocą dyspersyjnej, akrylowej masy klejowej PLASTERFIX z wyłączeniem trwałej instalacji w obiektach budowlanych. Klejenie oraz wiązanie kleju do całkowitego jego wyschnięcia powinno odbywać się w temperaturze od +8 do +25 stopni Celsjusza.  ( Uwaga klej dyspersyjny PLASTERFIX wysycha przez odparowanie wilgoci do otoczenia. Odparowywanie kleju za okładziną jest spowolnione ze względu na ograniczony dostęp powietrza i może trwać do miesiąca czasu nawet przy sprzyjających warunkach. ) 

– Powierzchnie okładziny surowej przed malowaniem lub klejeniem powinny być wolne od zanieczyszczeń, suche i odtłuszczone detergentami ) np. przy użyciu szczoteczki. Po całkowitym wyschnięciu kleju zalecane malowanie dedykowanymi środkami.  Przed właściwym zastosowaniem zaleca się przeprowadzenie pozytywnie zakończonej próby technicznej na fragmencie imitacji deski. Środki do malowania nakładać wałkiem welurowym o niskim włosiu, lub pędzlem, ale dodatkowo rozprowadzić finalnie nadmiar farby wałkiem dla uzyskania równomiernej powłoki farby. Grubsze warstwy farby mogą doprowadzić do jej niepożądanych spękań i łuszczenia szczególnie w warunkach zewnętrznych.
Zamawiając profile malowane zaleca się dokonania zamówienia jednorazowo, gdyż kolejne domówienia mogą różnić się kolorystycznie ponieważ są one malowane ręcznie.

Uwaga

Wskazane jest, aby okładziny barwione we własnycm zakresie środkami alkidowymi (rozpuszczalnikowymi) stosować wyłącznie na zewnątrz. Do stosowania we wnętrzach zaleca się malowanie imitacji drewna i imitacji cegły bądź innego materiału z naszej oferty, środkami akrylowymi po wcześniejszym odtłuszczeniu. Okładziny malowane środkami rozpuszczalnikowymi należy poddawać wcześniejszemu sezonowaniu w warunkach otwartych celem odparowania związków wiążących w środkach alkidowych / ftalowych, użytych do ich malowania. We wnętrzach wietrzyć do utraty zapachu pochodzącego od środków koloryzujących i ograniczyć w tym czasie przebywanie osób w tych pomieszczeniach. Użyte do aplikacji kolorystycznej farby posiadają atesty higieniczne, jednak ich opary mogą zagrażać życiu lub zdrowiu jak i wywoływać uczucie senności lub zawroty głowy.
Materiały typu DekorFront wykonywne są na zamówienie względem indywidualnych potrzeb na oczekiwany wymiar z wyłączeniem trwałej instalacji w obiektach budowlanych wymagającej robót i prac budowlanych ( profile specjalne przeznaczone do trwałej instalacji to profile typu DekorFlex, które opisane na dole strony informacyjnej i dostępne po złożeniu zamówienia wyłącznie za pomocą specjalnego formularza. Uwaga – W przypadku zamawiania profili i okładzin barwionych zaleca się złożenie kompletnego zamówienia potrzeb za jednym razem. Ewentualne późniejsze domówienia mogą różnić się od wcześniej zamawianych gdyż są one każdorazowo malowane ręcznie!!!

Elastyczna płaskorzeźba przeznaczona do naklejania na płaskie materiały np. drewnopodobne w celu powieszenia jej jako dekoracja np. na ścianie

Produkt SmartFlex

Produkt DekorFlex

Materiały specjalne typu DekorFlex ( elastyczna imitacja deski elewacyjnej lub imitacja cegły) oferujemy jako punkt handlowy w postaci surowej do malowania. Możemy wykonać także na zamówienie okładziny z przeznaczeniem ich do trwałej instalacji w obiektach budowlanych dla jednostkowych zastosowań na bazie indywidulanej dokumentacji sporządzonej przez projektanta obiektu lub z nim uzgodnionej. Są to między innymi elastyczne panele imitujące różne materiały np deski elewacyjne lub ścienne cegły elewacyjne, parapety, profile do trwałej instalacji w obiektach budowlanych lub inne wykonane z metalu, styropianiu, mas akrylowych i mineralnych wskazanych przez zamawiającego. Uwaga – W przypadku zamawiania profili i okładzin barwionych zaleca się złożenie kompletnego zamówienia potrzeb za jednym razem. Ewentualne późniejsze domówienia mogą różnić się od wcześniej zamawianych gdyż są one każdorazowo malowane ręcznie!!!