Opisy materiałów

Witaj na podstronie poświęconej opisom okładzin i profili wykonywanych na wymiar przez firmę Plastmaker

 Zamawiając profile i okładziny surowe należy liczyć się z tym, że nie są one zagruntowane tłem pełnokryjącym i nie są odtłuszczone.. Profile i okładziny surowe mogą mieć różne odcienie i przebarwienia technologiczne, tak struktur dekoracyjnych jak i samych rdzeni czy tła z  którym powłoki są związane. Ewentualne przebarwienia powierzchni  struktur,  oraz rdzeni , lub widoczne  łączenia rdzeni wynikają z procesów technologicznych i nie są ich wadą. W przypadku zamawiania profili  i okładzin barwionych zaleca się złożenie kompletnego zamówienia potrzeb za jednym razem. Ewentualne późniejsze domówienia mogą różnić się od wcześniej zamawianych gdyż są one każdorazowo malowane ręcznie!!! Środki do samodzielnego malowania i gruntowania dostępne są w naszym sklepie.  

Błąd technologiczny wymiarów okładziny dekorFront: szerokość 3mm, długość 5 mm.

Błąd technologiczny wymiarów belek dekoracyjnych -szrokość 5mm długość 5 mm – Uwaga grubość powłoki dekoracyjnej o grubości ok 2 – 3 mm nie jest roliczana do wymiarów powleczonego nią rdzenia. Wykonujemy przede wszystkim imitacje drewna, imitacje cegły, kamienia i marmuru, trawrtynu i betonu architektonicznego.

Profile podstawowe i okładziny dekoracyjne wykonywane na wymiar to innymi słowy materiały dekoracyjne przeznaczone do zastosowań jako maskownice w instalacjach rewizyjnych,  oklejania frontów mebli jak i mogące służyć jako elastyczne formy do tworzenia wzorów imitacji drewna na ścianach i elewacjach metodą pargetingu elewacyjnego, a po ich stosownym zabezpieczeniu do oklejania betonowych płyt ogrodzeniowych. Służa też do tworzenia dekoracji filmowych, teatralnych, stoisk targowych, wystaw itp. Powłoka dekoracyjna w tej grupie profili ma najczęściej grubość od 0 mm w dolinie wzoru do około1,5 -3 mm na wyżynie wzoru. W profilach podstawowych  rdzeń tych profili wykonany jest z siatki włókna szklanego lub z atestowanego, renomowanego styropianu o jednostce granulacji EPS 200 lub EPS 100 najczęściej o grubości około 2,5 cm,2 cm. 1,5 cm lub 1 cm np. marki Knauf, Arbet lub innego producenta jakiego może zażyczyć sobie klient.  Na rdzeniu profili znajduje się  przestrzenna struktura wzoru imitacji drewna lub inne struktury jakich oczkuje klient. Wykonujemy i osiągamy aplikacje naszych wzorów także na innych materiałach typu XPS ( styrodur) np. marki Basf oraz Ursa  a także na rdzeniach typu: MGO, OSB, MDF, ALU, OCYNK, KG oraz szeregu innych. Malując surowe profile należy stosować się do instrukcji na opakowaniach środków do malowania. Grubość powłoki nie jest doliczana do zewnętrznych wymiarów zamawianych profili. W zależności od wybranego wzoru np imitacji drewna czy też imitacji cegły powłoki te mogą mieć różną grubość. Uwaga – W przypadku zamawiania profili  i okładzin barwionych zaleca się złożenie kompletnego zamówienia potrzeb za jednym razem. Ewentualne późniejsze domówienia mogą różnić się od wcześniej zamawianych gdyż są one każdorazowo malowane ręcznie!!! 

Produkt DekorFront

Elastyczna imitacja deski, cegły bądź innego materiału w postaci cienkopowłokowej okładziny dekoracyjnej na:

– rdzeniu z włókna szklanego

– zbrojona siatką budowlaną

– rdzeniu stalowym lub styropianowym

 Powłoka zewnętrzna wykonana z akrylowej masy plastycznej  z dodatkiem wypełniaczy.

Przeznaczenie

– do dekoracyjnego wykończenia frontów meblarskich z użyciem dyspersyjnych klejów akrylowych PLASTERFIX, do wcześniejszego odtłuszczenia w tym też w przypadku malowania środkami akrylowymi, wdno- rozpuszczlnymi zalecanymi do wewnątrz.

–  do tworzenia maskownic rewizyjnych wielokształtnych w tym w połączeniu z OSB, MDF,KG, EPS itp. oklejania, płyt drewnopodobnych, przenośnych stoisk targowych, parawanów, osiągania wzorów imitacji drewna na betonowych płytach ogrodzeniowych, jak też innych maskownic rewizyjnych.

 – jako nagatywowa forma odciskowa do osiągania wzorów imitacji drewna na ścianach i elewacjach  metodą  pargetingu.

Przebarwienia technologiczne okładzin surowych nie są jej wadą. Przeciętna grubość powłoki od 0  mm w dolinie do  ok. 3 mm na wyżynie wzoru. W zależności od wzoru i rodzaju imitacji grubość powłoki może być inna . Tolerancja błędu technologicznego długość 5mm/ szerokość ok. 3mm.  

Proponowane są różne formaty produktów typu DEKOR FRONT w zależności od wzoru i wykroju.  Uwaga – W przypadku zamawiania profili  i okładzin barwionych zaleca się złożenie kompletnego zamówienia potrzeb za jednym razem. Ewentualne późniejsze domówienia mogą różnić się od wcześniej zamawianych gdyż są one każdorazowo malowane ręcznie!!!

Plastmaker

Wykończenie produktu i instalacja

— Klejowa instalacja elastycznej imitacji deski dekoracyjnej lub elastycznej imitacji cegły za pomocą dyspersyjnej, akrylowej masy klejowej PLASTERFIX z wyłączeniem trwałej instalacji w obiektach budowlanych. Klejenie oraz wiązanie kleju do całkowitego jego wyschnięcia powinno odbywać się w temperaturze od +8 do +25 stopni Celsjusza. Produkt po montażu jest odporny na warunki atmosferyczne z chwilą pełnego związania kleju z podłożem. ( Uwaga klej dyspersyjny PLASTERFIX wysycha przez odparowanie wilgoci do otoczenia. Odparowywanie kleju za okładziną jest spowolnione ze względu na ograniczony dostęp powietrza i może trwać do miesiąca czasu nawet przy sprzyjających warunkach. ) 

– Powierzchnie okładziny surowej przed malowaniem lub klejeniem powinny być wolne od zanieczyszczeń, suche i odtłuszczone detergentami ) przy użyciu szczoteczki. Po całkowitym wyschnięciu kleju zalecane malowanie dedykowanymi środkami.  Przed właściwym zastosowaniem zaleca się przeprowadzenie pozytywnie zakończonej próby technicznej na fragmencie imitacji deski. Środki do malowania nakładać wałkiem welurowym o niskim włosiu, lub pędzlem, ale dodatkowo rozprowadzić finalnie nadmiar farby wałkiem dla uzyskania równomiernej powłoki farby. Grubsze warstwy farby mogą doprowadzić do jej niepożądanych spękań i łuszczenia szczególnie w warunkach zewnętrznych.
Zamawiając profile malowane zaleca się dokonania zamówienia jednorazowo, gdyż kolejne domówienia mogą różnić się kolorystycznie ponieważ są one malowane ręcznie.

Uwaga

Wskazane jest, aby okładziny barwione we własnycm zakresie  środkami alkidowymi (rozpuszczalnikowymi) stosować  wyłącznie na zewnątrz. Do stosowania we wnętrzach zaleca się malowanie imitacji drewna i imitacji cegły bądź innego materiału z naszej oferty, środkami akrylowymi po wcześniejszym odtłuszczeniu. Okładziny malowane środkami rozpuszczalnikowymi należy poddawać wcześniejszemu sezonowaniu w warunkach otwartych celem odparowania związków wiążących w środkach alkidowych / ftalowych, użytych do ich malowania. We wnętrzach wietrzyć do utraty zapachu pochodzącego od środków koloryzujących i ograniczyć w tym czasie przebywanie osób w tych pomieszczeniach. Użyte do aplikacji kolorystycznej farby posiadają atesty higieniczne, jednak ich opary mogą zagrażać życiu lub zdrowiu jak i wywoływać uczucie senności lub zawroty głowy.
Materiały typu DekorFront wykonywne są  na zamówienie względem indywidualnych potrzeb na oczekiwany wymiar  z wyłączeniem trwałej instalacji w obiektach budowlanych wymagającej robót i prac budowlanych ( profile specjalne przeznaczone do trwałej instalacji to profile typu DekorFlex, które opisane na dole strony informacyjnej i dostępne po złożeniu zamówienia wyłącznie za pomocą specjalnego formularza.  Uwaga – W przypadku zamawiania profili  i okładzin barwionych zaleca się złożenie kompletnego zamówienia potrzeb za jednym razem. Ewentualne późniejsze domówienia mogą różnić się od wcześniej zamawianych gdyż są one każdorazowo malowane ręcznie!!!

Elastyczna płaskorzeźba przeznaczona do naklejania na płaskie materiały np. drewnopodobne w celu powieszenia jej jako dekoracja np. na ścianie

Produkt SmartFlex

Produkt DekorFlex

Materiały specjalne typu DekorFlex ( elastyczna imitacja deski elewacyjnej lub imitacja cegły) oferujemy jako punkt handlowy w postaci surowej do malowania. Możemy wykonać  także na zamówienie  okładziny  z  przeznaczeniem ich do trwałej instalacji w obiektach budowlanych dla jednostkowych zastosowań na bazie indywidulanej dokumentacji sporządzonej przez projektanta obiektu lub z nim uzgodnionej. Są to między innymi elastyczne panele imitujące różne materiały np deski elewacyjne lub ścienne cegły elewacyjne, parapety, profile do trwałej instalacji w obiektach budowlanych  lub inne wykonane z metalu, styropianiu, mas akrylowych i mineralnych wskazanych przez zamawiającego. Uwaga – W przypadku zamawiania profili  i okładzin barwionych zaleca się złożenie kompletnego zamówienia potrzeb za jednym razem. Ewentualne późniejsze domówienia mogą różnić się od wcześniej zamawianych gdyż są one każdorazowo malowane ręcznie!!!