Okleina meblowa 3D FORNIR 3d DEKORFRONT

deska elastyczna

Okleina meblowa 3D FORNIR 3d DEKORFRONT

Okleina meblowa 3D FORNIR 3d DEKORFRONT

Na ryku produktów meblarskich istnieje szereg materiałów dekoracyjnych przeznaczonych do dekoracji frontów mebli. Są to zarówno okleiny meblowe imitujące drewno w postaci samoprzylepnej jak i inne np. wymagające do jej przyklejenia wysokiej temperatury, którą można osiągnąć np. za pomocą zgrzewarki lub co prostsze i bardziej dostępne za pomocą żelazka. Za pomocą oklein meblowych czy fornirów możemy tworzyć meble, odnawiać je czy też przeprowadzać ich metamorfozy. Producenci oklein meblowych prześcigają się we wzornictwie i kolorystyce swoich produktów, aby zachęcić klientów do kupna ich produktów. Obok tych wszystkich oklein, które często nie posiadają głębi wzoru na wyróżnienie zasługuje elastyczna okleina meblowa 3d o nazwie DEKORFRONT. Okleina Dekorfront to nic innego jak nowa postać forniru 3d o trójwymiarowym, głębokim wzorze drewna dostępna w ponad 40 kolorach we wzorze oldwood doskonale imitującym stare drewno. Okleina meblowa występuje także we wzorze medium wood to jest imitacji nowoczesnego drewna. Okleina meblowa 3d dekorfront ma wiele zalet.Okleina meblowa 3D FORNIR 3d DEKORFRONT

Po pierwsze doskonale imituje drewno przez swoją głębie wzoru i dbałość o najdrobniejsze szczegóły takie jak mikropęknięcia struktury starego drewna.

Po drugie okleina dekorfront 3d w najbardziej popularnym wzorze oldwood posiada do wyboru aż 44 kolory z których to z całą pewnością każdy jest w stanie coś wybrać dla siebie. Gama kolorów okleiny zaczyna się od pospolitych gatunków drzew przez popiele jasne i ciemne czy też bardziej fantazyjne i wyszukane kolory aż po bardziej egzotyczne gatunki drzew.

Po trzecie ten rodzaj imitacji forniru 3d jest bardzo łatwy w obróbce i instalacji na frontach mebli i nie wymaga specjalnych umiejętności. Do przycinania okleiny DEKORFRONT wystarczą nożyczki lub nożyk techniczny. Samo przyklejanie tej okleiny meblowej odbywa się za pomocą dyspersyjnego kleju akrylowego, który nanosi się szpachelką grzebieniową na płaszczyzny frontów mebli po czym do tak posmarowanego klejem frontu mebli przykleja się okleinę. Aby zapewnić dobre i równomierne przyklejenie imitacji forniru 3d do płaszczyzny frontów mebli instalację traktuje się gumowym wałkiem dociskowym do tapet.

Znamy dwie szkoły przyklejania oklein do frontów mebli – instalacja okleiny bez fug oraz z fugami. Wśród nabywców okleiny 3d częściej spotykamy się z instalacją fugową i tę właśnie instalację bardziej polecamy. Klejenie okleiny meblowej dekorfront na fronty meblowe z pozostawionymi odstępami fugowymi o szerokości 2 – 3 mm naszym zdaniem daje dużo lepszy efekt niż klejenie jej jedna koło drugiej. Efekt oddzielenia imitacji deski fugą od sąsiedniego pasa okleiny meblowej daje bardziej naturalny efekt. Należy tu zaznaczyć iż chcąc osiągnąć efekt fugowanej instalacji imitacji drewna na frontach meblowych nie trzeba stosować żadnych specjalnych mas do fugowania. Po aplikacji kleju na front meblowy i przyklejeniu do niego okleiny kolejny docięty wcześniej kolejny fragment imitacji forniru przyklejamy z oczekiwanym odstępem. W powstałej między dwiema pasami okleiny meblowej szczeliny znajduje się masa klejowa, którą należy delikatnie wybrać jej nadmiar i rozsmarować starając nie pobrudzić klejem wierzchniej, ozdobnej strony okleiny. Po wyschnięciu fugi klejowej należy przeprowadzić kosmetykę naszej instalacji na nowych frontach meblowych. Aby ujednolicić kolor fug znajdujących się pomiędzy imitacjami desek należy potraktować je rozcieńczoną postacią lakierobejcy w dominującym na okleinie kolorze imitacji drewna.

Podziel się tym postem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *