Elastyczna deska dekoracyjna DekorFront

Elastyczna deska dekoracyjna DekorFront

Flagowym produktem imitacji drewna w postaci imitacji deski firmy Plastmaker jest uniwersalna elastyczna deska dekoracyjna. Występuje w postaci okładziny przeznaczonej do dekoracji wewnętrznych o przestrzennym wzorze drewna – dekorFRONT. Występuje ona w dwóch wzorach drewna: OLD WOOD I MEDIUM WOOD. Proponujemy jest w trzech szerokościach. Jest to 15 cm w wersji HD, 20 cm w wersji HD oraz 21 cm w wersji standard. Oznaczenie elastycznej imitacji deski symbolem HD odnosi się do jej większej wytrzymałości mechanicznej przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności. Taki produkt można wykorzystać np. na fronty mebli. Wersja dekorFRONT standard z kolei to wysoce elastyczna imitacja deski o bardzo małym promieniu ugięcia. Elastyczna imitacja deski dekorFRONT standard przypomina elastyczną deskę elewacyjną Dekor FLEX, lecz nią nie jest. Elastyczna deska DekorFront proponowana jest w bardzo bogatej gamie kolorystycznej. Imitacja deski dekorFRONT to świetny materiał dekoracyjny, który doskonale wpasuje się wszedzie tam gdzie inne materiały moglyby zawieść. Możecie ją Państwo znaleźć w naszym sklepie (kliknij tutaj).

Elastyczne deski dekoracyjne DekorFront

Elastyczna deska dekoracyjna to produkt doskonale sprawdzający się w pomieszczeniach do dekoracji frontów mebli. Imitacje deski tego typu to idealne odwzorowanie naturalnych wyrobów drewnianych. Są zaznaczone słoje, sęki i wszystkie niedostatki prawdziwego drewna, dlatego doskonale komponują się w pomieszczeniach. 

Elastyczne deski dekoracyjne wykonane są z żywicy akrylowej z wypełniaczami. Można je zakupić już pomalowane. Kupując surowe elastyczne deski można je polakierować we własnym zakresie np. lakierobejcą. Deski elastyczne są bardzo estetyczne. Są lekkie elastyczne i łatwe w montażu, dlatego przymocowane do podłoża nie obciążają go tak jak prawdziwe drewno. Dzięki swojej elastyczności pozwalają się łatwo kształtować i dopasowywać do nierówności powierzchni. Różnorodność kolorystyczna pozwala dokonać najwłaściwszego wyboru, aby produkt harmonizował z wnętrzem.

Elastyczne deski dekoracyjne

Odkąd na rynku pojawiły się elastyczne deski dekoracyjne cieszą się one dużym powodzeniem. Powodem tego jest wierne odzwierciedlenie przestrzennej struktury drewna.

Wykonane są z mieszaniny żywic akrylowych oraz wyepłniaczy, co stanowi gwarancję jej wytrzymałości. W praktyce oznacza to, że elastyczne deska dekoracyjna może być położona np. na frontach mebli. Warto wraz z zakupem desek nabyć lakierobejcę  do przeprowadzenia ewentualnej kosmetyki instalacji imitacji drewna.

Deski elastyczne sprzedawane są rolkach, co znacznie ułatwia transport. Obróbka i docinanie ich jest bardzo łatwe. Wystarczą nożyczki lub nożyk techniczny.

 Elastyczne deski cechują się dużą trwałością i przez długi okres zachowują pierwotną barwę, nie blaknąc. Dobrze dopasowują się do struktury nawierzchni i łatwo wpasowują w jej kształty.

Elastyczna deska dekorFRONT od firmy Plastmaker.
Montaż elastycznej deski dekorFRONT przypomina tapetowanie, z tym, że klej (w tym wypadku dyspersyjny akrylowy) jest aplikowany techniką grzebieniową na podłoże.

Podziel się tym postem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *