Belki rustykalne na wymiar – na co zwrócić uwagę?

Belki rustykalne na wymiar – na co zwrócić uwagę?

Instalując belki rustykalne lub belki drewniane we wnętrzach mieszkalnych trzeba uważać, żeby zbytnio nie obniżyć optyczne pomieszczenia. Nieprawidłowo dobrana, zbyt duża szerokość i wysokość belek na suficie może mieć niekorzystny wpływ na ogólną aranżację. Producent belek rustykalnych na wymiar Plastmaker daje szeroki wachlarz możliwości przekrojów zamawianych belek. Belki rustykalne dodatkowo mogą występować w komplecie z imitacją metalowych okuć, co podnosi również wartość wnętrza. Oferujemy imitacje belek drewnianych z krawędziami prostymi lub ciosanymi. Zamawiający ma do dyspozycji 4 wzory imitacji drewna i 44 kolory.

Doskonale sprawdzają się również imitacje belek w pomieszczeniach usługowych, szczególnie jeżeli chcemy nadać im industrialny charakter. Znakomicie harmonizują z metalowymi, kamiennymi i ceglanymi dodatkami.

W każdym przypadku belki rustykalne doskonale przełamują biel ścian czy sufitów i są dobrym akcentem kolorystycznym. W niektórych przypadkach jaśniejszy kolor jest łagodnym przejściem barwnym, natomiast ciemne, a nawet czarne stanowią ostry kontrast, co pozwala tworzyć interesujące aranżacje.

belki sufitowe drewnopodobne
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W pomieszczeniach restauracyjnych belki na suficie nadają przytulności, dają wrażenie ciepłego, przyjaznego lokalu, dlatego bardzo często stosowane są w zajazdach, przydrożnych barach motelach jak i hotelach.

belki rustykalne w restauracji

Imitacje belek drewnianych na suficie są wykonywane przez projekt plastmaker od wielu lat. Styropianowy rdzeń belek rustykalnych pokryty jest trójwymiarową powłoką imitującą drewno. Maskownice drewnopodobne do złudzenia przypominają deski i kłody wykonane z drewna. Widoczne są wszelkie sęki, słoje i wgłębienia tak, że belka wygląda bardzo naturalnie i z daleka nie można odróżnić jej od prawdziwej. Coraz więcej inwestorów wykorzystuje to, aby odpowiednio zagospodarować wnętrze.

Drewno w mieszkaniu, firmie czy biurze zawsze dodaje uroku i tworzy niepowtarzalny klimat. Dodatkową ozdobą jest specjalne ociosanie lub frezowanie drewna, co jest również bardzo ciekawym elementem zdobniczym.

Pomieszczenia stylizowane na rustykalne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród inwestorów. Szczególnie często drewniane belki rustykalne używane są wystroju zajazdów, restauracji czy hoteli aranżowanych w stylu chat wiejskich. Wnętrza są wtedy bardzo klimatyczne i przytulne, co zachęca do przebywania w nich i korzystania z tak urokliwego miejsca.

belki rustykalne do wnętrz

Prawdziwe belki rustykalne drewniane wykonuje się praktycznie z każdego rodzaju drzewa, co pozwala uzyskać szeroką gamę kolorystyczną oraz duży przekrój wzorów. W związku z tym  łatwo jest dopasować je do ogólnej stylizacji wnętrza. W przypadku imitacji drewna w postaci belek rustykalnych nieistotna jest twardość i udźwig maskownic. Profile maskujące drewnopodobne spełniają jedynie rolę dekoracyjną.

Belki rustykalne są bardzo ciekawą ozdobą każdego wnętrza i nie musi ono w jakiś sposób nawiązywać do stylizacji dworkowych czy wiejskich.

Styl rustykalny charakteryzuje się naturalną kolorystyką, która podkreśla nawiązania do ekologii i natury. Możliwe jest również zastosowanie białego lub szarego koloru, który subtelnie podkreśla charakter pomieszczenia.

Styl skandynawski odnajduje się w naturalnej kolorystyce przy zastosowaniu białej lub jasnoniebieskiej bejcy, przez którą przeświecają słoje drewna. Doskonale sprawdza się w surowych, jasnych wnętrzach nawiązujących do tradycji wnętrzarskich ze Skandynawii

Belki drewniane w eleganckich wnętrzach stylu glamour zazwyczaj nie spełniają pokładanej w nich nadziei. Do tego typu pomieszczeń pasują belki w kolorze złotym, fioletowym lub purpury. Są to bardzo odważne stylizacje, wymagające dużego wyczucia, ale efekt jest zazwyczaj godny pozazdroszczenia.

Styl industrialny jest wręcz przeznaczony dla belek. Znakomicie prezentują się zarówno na tle murów z cegły, jak i białej ściany. Są kontrastowym akcentem podkreślającym charakter oraz nietypową stylizację wnętrza. Najlepiej prezentują belki w kolorze czarnym, palisandrowym, lub ciemniejszych odcieniach brązu.

Prawdziwe belki drewniane są często wykorzystywane do wykonania misternych konstrukcji w bardzo wysokich pomieszczeniach. Imitacje drewna to z kolei wyrafinowane systemy imitujące podtrzymywanie dachu. Doskonale się prezentują w hallach hotelowych lub restauracyjnych. Instalując drewniane belki dekoracyjne  trzeba pamiętać, że naturalne drewno ma pewien ciężar, który trzeba uwzględnić, podejmując decyzję o montażu. Konieczne są solidne zabezpieczenia podtrzymujące i dobry fachowiec, który właściwie zainstaluje i zabezpieczy belki wykonane z litego drewna. Efekt, który można dzięki dobrej imitacji drewna lub też prawdziwych belek drewnianych jest wyjątkowy i niepowtarzalny.

Podziel się tym postem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *