Belki drewniane czy imitacja drewna w postaci belek rustykalnych na wymiar

belki drewniane imitacja drewna

Belki drewniane czy imitacja drewna w postaci belek rustykalnych na wymiar

Jeszcze niedawno belki na suficie stanowiły elementy wstydliwie skrywane i zamalowywane. Obudowano je płytami gipsowymi lub zasłaniano farbą w kolorze stropu. Obecnie belki na drewniane na suficie stały się bardzo pożądanym elementem wystroju wnętrza. Dlatego w wielu przypadkach są eksponowane i bejcowane, żeby podkreślić charakter pomieszczenia. Stare belki drewniane na suficie  stały się elementem dekoracyjnym, dodającym wnętrzu uroku i klimatu. 

Belki rustykalne doskonale spełniają swoje zadanie zarówno jako element funkcjonalny, jak i dekoracyjny. Obecnie na rynku dostępne są wyroby z poliuretanu lub styropianu powlekanego, które doskonale imitują drewno i spełniają swoją funkcję ozdobną. Występują w wielu różnych kształtach, doskonale upodobniając się do ociosanych kłód drewna. Każda firma oferuje inną formę i kształt, dlatego można z łatwością wybrać najlepiej pasujący do wnętrza. Najszerszą ofertą imitacji belek drewnianych jest propozycja firmy Plastmaker. Tyczy się to tego że są one produkowane na wymiar i w bardzo dużej gamie kolorów.

 Belki drewniane, a w zasadzie ich imitacje występują w dużej gamie kolorystycznej sięgającej 44 kolorów drewna, w związku z tym można znaleźć najkorzystniejsze dla danego miejsca rozwiązania. Zobacz galerię 44 kolorów wzoru imitacji belek drewnianych we wzorze old wood klikając w link – Galeria kolorów wzoru old wood

Wersja retro imitacji belek drewnianych

W Polsce jest bardzo modny styl dworkowy zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i hotelach, zajazdach czy restauracjach. W związku z tym belki rustykalne w typie retro doskonale  wpasowują się w klimat pomieszczeń. Są lekkie, dlatego można je łatwo zainstalować. Nadają wnętrzom atmosferę czasów minionych.

Wersja uśredniona imitacji belek drewnianych medium

Belki na suficie we wzorze medium  doskonale sprawdzają się w minimalistycznych wnętrzach. Kontrastują z bielą ścian i dyskretnym wyposażeniem pomieszczenia. Są ciekawym, a jednocześnie bardzo istotnym dodatkiem podkreślającym urok wnętrza.

Wersja imitacji belek drewnianych we wzorze old wood i rustic wood

Lofty zdobywają coraz większe zainteresowanie wśród inwestorów. Wykończane są pod mieszkania, biura czy firmy usługowe. W pomieszczeniach często podkreślana jest drewniana zabudowa stropów oraz ścian bocznych. Czasami warto dołożyć trochę różnego rodzaju deskowania i belek, aby uzyskać industrialny charakter wnętrza.

Podziel się tym postem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *